SHADY

Czym jest pergola?

 

Pergola jest elementem małej architektury, którego zasadniczą funkcją jest częściowe zacienienie tarasu przy jednoczesnym zachowaniu wizualnej lekkości i estetyki otoczenia. Pergole ogrodowe znalazły zastosowanie w architekturze już w epoce średniowiecza, kiedy to przybierały formę lekkich konstrukcji drewnianych z zadaszeniem w formie kratownicy, która była podporą dla roślin pnących.

Image

Nowoczesna pergola tarasowa


Współcześnie pergole mogą spełniać o wiele więcej funkcji niż zacienienie przestrzeni ogrodowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych takich jak obrotowe lamele dachowe czy ruchome przesłony boczne zadaszenie tarasowe w formie pergoli może stanowić skuteczną ochronę nie tylko przed słońcem, lecz także przed deszczem, wiatrem i chłodem. Zastosowanie aluminium i stali nierdzewnej jako materiału konstrukcyjnego zapewnia wysoką trwałość pergoli i odporność na warunki atmosferyczne oraz estetyczne wykończenie z wszystkimi elementami sterowania ukrytymi wewnątrz konstrukcji.

 

Image

Zastosowanie pergoli na tarasie lub w ogrodzie


Pergola przyścienna idealnie sprawdzi się jako zadaszenie tarasu, tworząc przydomową przestrzeń do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

Z kolei pergola wolnostojąca jest świetnym sposobem na aranżację przestrzeni ogrodowej i stworzenie strefy relaksu zarówno na długie letnie wieczory jak i chłodniejsze dni.

Pergola SHADY dla Ciebie


Jeżeli szukasz inspiracji jak zaaranżować taras lub ogród przy użyciu pergoli zobacz nasz dział galeria gdzie znajdują się zdjęcia z wielu naszych realizacji, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii stosowanych w pergolach Shady odwiedź dział pergole tarasowe lub skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże ci dobrać rozwiązania dostosowane do twoich potrzeb.