SHADY

Pergola tarasowa SH-5000

 

Pergola lamelowa skonstruowana z profili aluminiowych o mniejszym przekroju, zapewniająca optymalne warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu. Model SH-5000 świetnie nadaje się do zabudowania niewielkich tarasów.

Co charakteryzuje naszą pergolę tarasową?


 

 ikona-slonce Regulacja dostępu światła słonecznego

Dach pergoli SHADY jest złożony z obrotowych lameli sufitowych sterowanych za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Lamele obracają się pod kątem od 0° do 135° , co umożliwia dozowanie ilości światła słonecznego wpadającego na taras. Ruchome lamele posiadają uszczelnienie, dzięki czemu cała konstrukcja dachowa stanowi ochronę przed opadami atmosferycznymi

ikona-deszcz Zintegrowany system odprowadzania wody

Przemyślana, nowatorska konstrukcja pergoli zapewnia skuteczne odprowadzanie wody opadowej. Zamknięcie dachu lamelowego zapewnia skuteczną ochronę przed opadami atmosferycznymi. Woda jest odprowadzana z zadaszenia poprzez system rynien i rur odpływowych. Wszystkie elementy systemu znajdują się wewnątrz konstrukcji i są niewidoczne dla użytkownika.

ikona-ochrona Trwała i bezpieczna konstrukcja

Konstrukcja pergoli wykonana jest z aluminium, a elementy łączeniowe ze stali nierdzewnej, zabezpieczając całość przed korozją. Elementy aluminiowe są pokryte lakierem proszkowym, który zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Pergola posiada certyfikat CE i spełnia europejskie normy PN-EN 13659 i PN-EN 1090.

 

Wymiary pergoli SHADY


 

Image

• Przekrój słupa: 150x100mm

• Przekrój belki: 150x100mm

• Szerokość lameli: 165mm

• Minimalne wymiary: 3x3m

• Maksymalne wymiary: 4x4m (w wersji wielomodułowej nieograniczone)

Image

 Elektryczne sterowanie pergoli


Przy użyciu wielokanałowego pilota dołaczonego do zestawu możesz sterować wszystkimi ruchomymi elementami i oświetleniem pergoli za pomocą jednego kliknięcia. Cała elektronika i układ sterujący, podobnie jak system odprowadzania wody, jest ukryta wewnątrz konstrukcji pergoli. W pergoli SHADY stosujemy najlepsze na rynku siłowniki i elektronikę marki Somfy.

somfy

Image

Kolorystyka


Konstrukcja pergoli jest lakierowana  wytrzymałym lakierem proszkowym w trzech podstawowych wariantach kolorystycznych:

• Biały RAL 9003

• Szary RAL 7035

•Antracyt RAL 7016

Stonowane kolory podkreślają minimalistyczny design zadaszenia i świetnie komponują się z nowoczesnym stylem architektonicznym.

Możliwe jest zastosowanie dwóch oddzielnych kolorów lakierowania dla konstrukcji pergoli i dla lameli sufitowych.

Za dopłatą istnieje możliwość polakierowania pergoli na dowolny kolor z palety RAL

paleta-ral7

Montaż pergoli

konstrukcja-pergoli2 Warianty montażu pergoli SHADY:

Pergola wolnostojąca przyścienna - Zadaszenie tarasu oparte na czterech słupach ściśle przylegających do elewacji budynku. 

Pergola przyścienna - Zadaszenie z jednej strony oparte na dwóch słupach aluminiowych, a z drugiej strony przytwierdzone do elewacji za pomocą kotew chemicznych

Pergola wolnostojąca - Zadaszenie podtrzymywane przez cztery słupy, montowane niezależnie od elewacji budynku

Słupy pergoli są przytwierdzane do uprzednio wykonanych stóp fundamentowych o przekroju 40x40 cm lub istniejącej płyty tarasowej. Istnieje również możliwość montażu zadaszenia do istniejącej konstrukcji tarasowej, bez użycia słupów podtrzymujących.

Ilość słupów podtrzymujących zadaszenie tarasowe może być wyższa niż cztery w przypadku pergoli o dużych wymiarach. 

 

 

Dodatkowe funkcje pergoli

Image

Przesłony boczne - rolety screen


Ruchome przesłony wykonane z bardzo wytrzymałej tkaniny poliestrowej dostępnej w wielu wariantach kolorystycznych. Podobnie jak lamele sufitowe, przesłony boczne są sterowane przy użyciu pilota. Zapewniają ochronę przed wiatrem, słońcem i wzrokiem.

Image

Przesłony w formie przeszklenia


Szklane ścianki wykonane z kilku przesuwnych szyb poruszających się po prowadnicach. Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed wiatrem i chłodem.

Image

Oświetlenie LED


Paski oświetleniowe LED umieszczane w lamelach sufitowych zapewniają optymalne doświetlenie tarasu, zwiększając komfort użytkowania pergoli po zmroku. Moduł sterowania oświetleniem umożliwia regulację natężenia światła przy pomocy pilota. Oświetlenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych

• barwa ciepła

• barwa neutralna

• barwa zimna

Image

Czujniki i aplikacja mobilna


Oferujemy również zastosowanie w pergoli dodatkowych czujników, które wyręczą Cie w sterowaniu zadaszeniem, oświetleniem i przesłonami bocznymi. Czujniki możliwe do zastosowania w pergoli to:

• Czujnik zmierzchu

• Czujnik nasłonecznienia

• Czujnik wiatru

• Czujnik deszczu

Dodatkową możliwością jest zastosowanie w pergoli modułu aplikacji mobilnej, dzięki któremu możesz sterować funkcjami pergoli za pomocą aplikacji na smartfona.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta pergoli tarasowej SH-5000 zadzwoń lub napisz, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę:

tel. 507 090 706

e-mail: pergole@shady.pl

Nasz przedstawiciel przygotuję dla Ciebie ofertę i odpowie na twoje pytania