SHADY

Jak dobrać dodatki do pergoli?

 

Celem, jaki stawiamy sobie podczas projektowania pergoli dla naszego klienta jest zapewnienie najwyższego poziomu komfortu i przyjemności z użytkowania. W tym celu stosujemy w naszych produktach szereg technologii, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się ze spędzania czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. W tym artykule dowiesz się jakie funkcję posiada standardowa pergola Shady oraz jakie dodatkowe funkcję możemy zastosować na życzenie klienta.

Image

Standardowe wyposażenie pergoli lamelowej


Podstawowym systemem, który stosujemy w każdym naszym zadaszeniu jest automatyczny dach lamelowy wykonany z aluminiowych profili o specjalnym kształcie. Kąt obrotu lameli wynosi od 0° do 135° i można go regulować za pomocą wielokanałowego pilota. Regulacja kąta pochylenia lameli pozwala dostosować ilość światła wpadającego na taras. Dzięki zadaszeniu SHADY możesz zarówno zacienić taras, jak i doświetlić go poprzez odpowiednie odbicie promieni słonecznych od lameli.

Oprócz zdalnie sterowanego dachu pergola posiada również zintegrowany system odprowadzania wody. Ustawienie lameli dachowych w orientacji poziomej zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem. Krople deszczu spływają po lamelach wpadając do rynien przymocowanych do wewnętrznej strony konstrukcji. Rynny z kolei są połączone z rurami spustowymi ukrytymi wewnątrz słupów pergoli. System jest niewidoczny dla użytkownika i skutecznie odprowadza wodę opadową.

Dodatkowe systemy pergoli 


 

Przesłony boczne


Ruchome przesłony boczne to dodatek do pergoli, który zapewni Ci ochronę przed wiatrem, chłodem i wzrokiem sąsiadów. Posiadamy w naszej ofercie dwa rodzaje przesłon bocznych:

Image

• Screeny


 Przesłony wykonane z bardzo wytrzymałej tkaniny poliestrowej dostępnej w wielu wariantach kolorystycznych. Materiał ten posiada wysokie parametry wytrzymałości na rozciąganie, jest niepalny, wodoodporny oraz odporny na blaknięcie i zabrudzenia. Ponadto, tkanina jest wykonana w taki sposób, aby była przejrzysta tylko w jedną stronę(na zewnątrz), więc screen będzie świetnym dodatkiem do pergoli, jeśli szczególnie cenisz sobie prywatność.

 Screen jest rozciągnięty pomiędzy prowadnicami montowanymi do słupów pergoli. Stopień jego rozwinięcia można regulować za pomocą pilota, podobnie jak w przypadku sterowania zadaszeniem.

Image

• Przeszklenie


Szklane ściany składające się z kilku przesuwnych szyb poruszających się po prowadnicach. Dostępne warianty kolorystyczne w przypadku przeszklenia to wersja przeźroczysta lub wersja o mlecznym zabarwieniu. Przeszklenie jest nieco bardziej kosztownym rozwiązaniem niż screeny, jednak gwarantuję maksymalny poziom ochrony przed wiatrem i chłodem.

Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć z przesłonami bocznymi , gdzie możesz zobaczyć wiele przykładów zastosowania przeszklenia lub screenów w pergoli SHADY.

Image

Oświetlenie


Jeżeli lubisz spędzać ciepłe letnie wieczory na swoim tarasie, możemy zaproponować Ci zastosowanie w pergoli oświetlenia LED, aby uczynić użytkowanie pergoli po zmroku bardziej komfortowym. Paski LED są umieszczane w lamelach sufitowych, standardowo co 6-7 lameli. Takie rozmieszczenie pasków LED zapewnia optymalną ilość światła i przykładowo pozwala na komfortowe czytanie książki po zmroku. Dzięki zaawansowanemu modułowi sterowania oświetleniem możemy włączać i wyłączać światło oraz regulować jego natężenie za pomocą pilota. Oświetlenie jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: barwy ciepłej, neutralnej lub zimnej.

Alternatywną możliwością oświetlenia jest umieszczenie wokół pergoli minimalistycznych lamp ogrodowych SHADY, o których możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając dział lampy

Czujniki i aplikacja mobilna


Oferujemy również zastosowanie w pergoli dodatkowych czujników, które wyręczą nas w sterowaniu pergolą. Czujniki automatycznie sterują zadaszeniem lamelowym, przesłonami bocznymi i oświetleniem zależnie od aktualnych warunków pogodowych. Dostępne czujniki to:

• Czujnik zmierzchu

• Czujnik wiatru

• Czujnik nasłonecznienia

• Czujnik deszczu

Dodatkową możliwością jest również zastosowanie modułu aplikacji mobilnej, dzięki któremu możemy sterować pergolą za pomocą aplikacji Somfy zainstalowanej na smartfonie

Dodatkowe informacje


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów, które stosujemy w naszych pergolach, odwiedź dział pergole tarasowe lub skontaktuj się z naszym doradcą, który chętnie odpowie na twoje pytania.