SHADY

Pergola tarasowa SH-6000

 

Automatyczne zadaszenie tarasowe zaprojektowane tak, aby umożliwić Ci wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

Co wyróżnia naszą pergolę tarasową?


 

 

 

ikona-slonce Regulacja dostępu światła słonecznego

Zadaszenie SHADY składa się z ruchomych lameli sufitowych sterowanych za pomocą pilota lub aplikacji. Regulacja obrotu lameli wynosi od 0° do 135° , co umożliwia dozowanie ilości światła słonecznego wpadającego na taras. Ruchome lamele posiadają uszczelnienie, dzięki czemu cała konstrukcja dachowa stanowi ochronę przed opadami atmosferycznymi

ikona-deszcz Zintegrowany system odprowadzania wody

Przemyślana, nowatorska konstrukcja pergoli zapewnia skuteczne odprowadzanie wody opadowej. Ustawienie lameli sufitowych w orientacji poziomej zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem. Woda jest odprowadzana z zadaszenia poprzez system rynien i spustów. Wszystkie elementy systemu znajdują się wewnątrz konstrukcji i są niewidoczne dla użytkownika.

ikona-ochrona Trwała i bezpieczna konstrukcja

Konstrukcja pergoli wykonana jest z aluminium, a elementy łączeniowe ze stali nierdzewnej, zabezpieczając całość przed korozją. Profile aluminiowe są pokryte lakierem proszkowym, który zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Pergola posiada certyfikat CE i spełnia europejskie normy PN-EN 13659 i PN-EN 1090.

 

 

 

Dane techniczne


 

Image

• Przekrój słupa - 150x150mm

• Przekrój belki - 200x100mm

• Szerokość lameli sufitowej - 165mm

• Minimalne wymiary: 3x3m

• Maksymalne wymiary: 6x4m (w wersji modułowej bez ograniczeń)

Image

Zdalne sterowanie pergoli


Przy użyciu wielokanałowego pilota dołaczonego do zestawu możesz sterować wszystkimi ruchomymi elementami i oświetleniem pergoli za pomocą jednego kliknięcia. Cała elektronika i układ sterujący, podobnie jak system odprowadzania wody, jest ukryta wewnątrz konstrukcji pergoli. W pergoli SHADY stosujemy najlepsze na rynku siłowniki i elektronikę marki Somfy.

somfy

Image

Kolorystyka


Konstrukcja pergoli jest malowana wysoce wytrzymałym lakierem proszkowym w trzech podstawowych wariantach kolorystycznych:

• Biały RAL 9003

• Szary RAL 7035

•Antracyt RAL 7016

Stonowane kolory podkreślają minimalistyczny design zadaszenia i świetnie komponują się z nowoczesnym stylem architektonicznym.

Możliwe jest zastosowanie dwóch oddzielnych kolorów lakierowania dla konstrukcji pergoli i dla lameli sufitowych.

Za dopłatą istnieje możliwość polakierowania pergoli na dowolny kolor z palety RAL

paleta-ral6

Montaż pergoli

 konstrukcja-pergoli2 Warianty montażu pergoli SHADY:

Pergola wolnostojąca przyścienna - Zadaszenie tarasu oparte na czterech słupach ściśle przylegających do elewacji budynku. 

Pergola przyścienna - Zadaszenie z jednej strony oparte na dwóch słupach aluminiowych, a z drugiej strony przytwierdzone do elewacji za pomocą kotew chemicznych

Pergola wolnostojąca - Zadaszenie podtrzymywane przez cztery słupy, montowane niezależnie od elewacji budynku

Słupy pergoli są przytwierdzane do uprzednio wykonanych stóp fundamentowych o przekroju 40x40 cm lub istniejącej płyty tarasowej. Istnieje również możliwość montażu zadaszenia do istniejącej konstrukcji tarasowej, bez użycia słupów podtrzymujących.

Ilość słupów podtrzymujących zadaszenie tarasowe może być wyższa niż cztery w przypadku pergoli o dużych wymiarach. 

Dodatkowe funkcje pergoli

Image

Przesłony boczne typu screen


Rolety typu screen wyposażone są w napęd radiowy SOMFY, dzięki któremu sterowanie odbywa się przy pomocy pilota dołączonego do pergoli. Wysokiej klasy tkaniny poliestrowe są odporne na warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia. Stanowią idealną osłonę w słoneczne dni.

Image

Przesłony w formie przeszklenia


Szklane ścianki wykonane z kilku przesuwnych szyb poruszających się po prowadnicach. Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed wiatrem i chłodem.

Image

Oświetlenie LED


Paski LED umieszczane w lamelach sufitowych zapewniają optymalne doświetlenie tarasu, zwiększając komfort użytkowania pergoli po zmroku. Moduł sterowania oświetleniem umożliwia regulację natężenia światła przy pomocy pilota. Oświetlenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych

• barwa ciepła

• barwa neutralna

• barwa zimna

 

Image

Czujniki i aplikacja mobilna


Oferujemy również zastosowanie w pergoli dodatkowych czujników, które wyręczą Cię w sterowaniu zadaszeniem, oświetleniem i przesłonami bocznymi. Czujniki możliwe do zastosowania w pergoli to:

• Czujnik zmierzchu

• Czujnik nasłonecznienia

• Czujnik wiatru

• Czujnik deszczu

Dodatkową możliwością jest zastosowanie w pergoli modułu aplikacji mobilnej, dzięki któremu możesz sterować funkcjami pergoli za pomocą aplikacji na smartfona.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta pergoli tarasowej SH-6000 zadzwoń lub napisz, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę:

tel. 507 090 706

e-mail: pergole@shady.pl

Nasz przedstawiciel przygotuję dla Ciebie ofertę i odpowie na twoje pytania